Sergimizi Yakından Tanıyalım

Doğa ve Sürdürülebilirlik Sergisi’nde sizi ne bekliyor?

Labirent şeklindeki sergi alanımız 9 ana bölümden oluşuyor. Tüketim alışkanlıklarınız ve atıkların oluşmasındaki tercihlerinize göre çıkışa ulaşabileceksiniz.

Dünya’mız ve Çevresel Tehditler Bölümü

Dünya’mız ve Çevresel Tehditler bölümünde yaşamın bağlı olduğu suyun, toprağın ve havanın işlevlerini ve yaşadığı sorunları öğrenebileceksiniz.

Döngüsel Ekonomi Bölümü

Dünya’nın sağlığını etkileyen sorunları öğrendikten sonra Döngüsel Ekonomi bölümünde doğadaki döngüsel işleyiş ve doğayı örnek alan döngüsel ekonomi yaklaşımı paylaşılıyor.

Evsel Atıklar Bölümü

Evsel Atıklar bölümünde ürettiğiniz tüm atıkları tanıma fırsatı bulabileceksiniz. “Evimizden çıkan atıklar nereye gidiyor?” sorusunun cevabı bu bölümde.

Cam, Kağıt Atıklar, Plastik ve Elektronik Atıklar Bölümleri

Atıkların hikayesi taa en başından toprağın ve denizin altında başlayıp, ürünlerin tasarım aşamasında ve sonra da sizin tercihlerinizle şekilleniyor. Bu bölümlerde, marketten aldığınız cam veya kağıt ürünlerin, kullandığınız plastiklerin veya elektronik eşyaların yaşam döngüsü sunuluyor.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için: info@rec.org.tr

Yeşil Kutu Yollarda Projesi kapsamında kurulacak olan Doğa ve Sürdürülebilirlik Sergisi Ankara KENTPARK Zemin Kat Sergi Alanında olacaktır.